ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13725172
*
nr 1372 5172
Spegel
Bemålad, 53x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:42:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/1 14:05:16
1
100 kr
18/1 17:06:14
2
Vinnande bud
18/1 17:22:57
1
200 kr
18/1 17:22:57
2
250 kr (Budbetjänt)
18/1 17:24:10
1
300 kr
18/1 17:24:11
2
350 kr (Budbetjänt)
18/1 17:25:38
1
400 kr
18/1 17:25:38
2
450 kr (Budbetjänt)
18/1 17:26:30
1
500 kr
18/1 17:26:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1372 5172
Spegel
Bemålad, 53x36 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/1 14:05:16 | 1 | 100 kr |
18/1 17:06:14 | 2 | Vinnande bud |
18/1 17:22:57 | 1 | 200 kr |
18/1 17:22:57 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
18/1 17:24:10 | 1 | 300 kr |
18/1 17:24:11 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/1 17:25:38 | 1 | 400 kr |
18/1 17:25:38 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/1 17:26:30 | 1 | 500 kr |
18/1 17:26:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45